15 VES AZ MSZP A FEJR MEGYEI 4. SZ. VLSZTKRZET SZLETSNAPI NNEPSGRL.
Horvath J. 2005.02.10. 18:20
2005 janur 15 -n nnepelte az MSZP 15. szletsnapjt Grdonyban.
Az nnepsgen Nyers Rezs, eladst tartott az MSZP s a szocializmus trtnetrl.
Ecsdi Lszl krzetnk orszggylsi kpviselje a rendszervltssal kapcsolatos lmnyeit osztotta meg a npes hallgatsggal.
Kszntt mondott Vadai gnes orszggylsi kpvisel, valamint
Mesterhzy Attila
elnksgi tag (Orszgos Elnksg)
alelnk (MSZP Veszprm megyei Terleti Szvetsge)
orszggylsi kpvisel (orszgos lista)
politikai llamtitkr (ICSEM) .
15 ves az MSZP
2005 janur 15 -n, rendezte Grdonyban, szletsnapi nnepsgt a Fejr megyei 4.sz. vlasztkerlet, MSZP szervezeteinek szvetsge.
Az nnepsgen a himnusz hangjai utn, meghallgattak egy verset s megemlkeztek az idkzben elhunyt MSZP tagokra.
Majd Nyers Rezs tartott eladst az MSZP s a szocializmus trtnetrl .
Beszdben tbbek kztt elmondta:
"Az 1989-es esztend egy sorsszer fordulat megkezdst jelentette. De annak is voltak elzmnyei.
Igazbl azok a trtnsek, amelyek 1988, vagy 1989. -ben mondhatjuk, a rendszervltozs megkezdseknt jelentkeztek, ezek egy trtnelmi elzmny sorn kszldtek."....
.........
"Ha visszatekintnk a trtnelmnkbe, akkor azt kell mondanunk, hogy a rendszervlts, az olyan, mint ami tbb mint egy reform, de kevesebb, mint egy forradalom."..
.. "Ennek a szocializmusnak azonban voltak olyan rszei, amelyeknek folytatsa lehetett, s voltak olyan rszei, amelyeknek nem lehetett folytatsa.Teht voltak tvutai. Ilyen tvtnak lehet tekinteni, -ha jzan szemmel nzzk- azt, hogy a proletr diktatra, 1919 mrciusban gy trt ki, hogy a nemzetkzi feltteleiben bztak ugyan a vezeti, hogy majd a forradalmi Oroszorszgtl segtsget kapnak, de ez sohasem valsult meg. Nem is valsulhatott meg, ergo ennek a forradalomnak nem volt meg a trtnelmi alapja. "..
.."Ekkor az MSZMP-ben a reformerek kezbe kerltek, a prt meghatroz tisztsgei, ebbl fejldtt ki, hogy ngytag elnksget vlasztott a prt kzponti bizottsga.
Ebben a ngytag elnksgben hrom reformer politikus volt, s egy nem reformer, de aki az vatos reformok tjra maga is rlpett korbban.
Ez a hrom ember volt a reformerek Pozsgai Imre, Nmeth Mikls, s szerny szemlyem.
A negyedik, aki folytatst jelentett, a folyamatossgot kpviselte a prt vezetsben, pedig Grsz Kroly volt, aki maga is nem kis reformintzkedseket tett.
Az vezetse alatt hatroztuk el, igaz, hogy a reformerek erteljes agitcija kvetkeztben, azt, hogy trtkeljk a politikai trtnelmet.
Mgpedig a politikai trtnelemnek az 1956-os esztendejt az 1956-tl terjed vek esemnyeit"..
.."Akkortl kezddtt igazn a rendszervlts megvalstsa, amikor ltrejtt egy olyan nemzeti kerek asztal, amiben mr nem ez a kt oldal volt, hanem egy harmadik oldal is a civil szervezetekbl, amelyben benne voltak a szakszervezetek, a npfront, a nszvetsg, tudomnyos szervezetek kpviseli, teht volt egy harmadik oldal.
Vgl is ez vezetett arra, hogy megszletett egy kompromisszum, a most mr hromoldal kerek asztal mkdse nyomn, amely elfogadott egy talakulst."..
.. "Egy utdprtknt szletett meg, egy szocildemokrata tpus s ebbl kivltak a kdristk, akik a kdrizmust a maga korbbi, Kdr ltal megfogalmazott mdjn akartk tovbb vinni. De a helyzet mr ms volt.
Ebbl lett a Munks Prt."....
......."j miniszterelnk, j prtelnk s j vezets van kszlben.Ez a vezets most j lendletet kapott.
Az j lendlet mr megvan, az j politika teljes kiformlsa megkezddtt a gazdasgpolitikban, a kltsgvetsben.
Sikerlt sszehoznunk egy olyan kltsgvetst, amely helyre akarja lltani, remlhetleg helyre is lltja, a npgazdasg pnzgyi egyenslyt.
Mert az bizony a 2003-as vben, rszben a nemzetkzi hatsok folytn, rszben az erforrsaink tves megtlse, s felhasznlsa kvetkeztben gyenglt.
Ez a kltsgvets mr helyre fogja lltani, remlhetleg sikeresen."..
.."A bizonytalansgot, nem a j szndka okozta a Kovcs Lszlnak, meg a Medgyessynek, hanem a helyben topogs. Ha ezt helyretesszk, akkor remnynk van arra, hogy 2006 nem a kudarc ve lesz.
Ksznm a figyelmet."
A teljes beszd itt olvshat
|